خواسته ی بزرگ

میگن خواستن توانستنه. قبول دارم، ولی میدونی؟ یه وقتایی خواستن ارزش توانستنش رو نداره. یعنی داره ها ولی حد اقل نه برای من، شاید برای بعد من. چون این خواستن بهای گزافی باید براش پرداخت بشه. انقدر گرون که باید جوونیت و کلا عمرت رو براش بزاری. یه وقتایی عمق فاجعه اینقدر سنگینه که به این راحتی ها و به این زودی ها به توانستن نمی رسه. زمانی می رسه که این خواستن رو باید به نسل بعدیت واگذار کنی و نسل بعدی هم باید اونو درک کرده باشه و مصمم و با اراده ی خیلی قوی این خواستن رو ادامه بده و حتی اگر شده او هم به نسل بعد خودش واگذار کنه.
کاری که گذشتگان من و تو نکردن. گذشتگانی که خواستن رو نمی دونستن و ناتوانی رو در پی راحت طلبی خویش تجربه می کردن.
زندگی آدما متاثر از رفتار گذشتگانه و یه وقتایی خود خدا هم نمی تونه دستی تو سرنوشت ماها داشته باشه. حالا یه سری اسمشو می زارن جبر زمونه و یه سری تقدیر. ولی هر چی هست دست خود آدماست.
آخ که چقد دلم پره از دست گذشتگانم. نمیدونم باید بهشون احترام گذاشت، با اینکه زندگی منو به سیاهی کشوندن؟ یا این که به افکار پوچ و مسخرشون خندید و دیگه برای حرفاشون ارزشی قائل نشد؟
به هر حال زندگی من اینه و کاریشم نمیشه کرد. خدا به داد نسل بعد من برسه، هر چند که یه بارم گفتم به خدا مربوط نمی شه.
کاش می شد کاری کنم که نسل بعد من، به من نخندن و از من با احترام و نیکی یاد کنن.
خواسته ی بزرگیه!!!
/ 4 نظر / 14 بازدید
میترا

و به نسل بعدت خدمت کن... :*

بهروز

من فک ميکنم که بايد به حداقل ۹۰ درصد از آدمای قبل از خودم بری*م تا گندی که زدن رو يه کم از رو مخم بيارم پايين و باز فک ميکنم که بعديای منم همين کار و با من بکنن حداقل يه چنتاييشون!!

zorba

به نظر من گذشتگان ما برامون خيلی چيزها رو (حتی) شسته و رفته برامون به ارمغان ميذارن تا بتونيم از اونها استفاده کنيم.. گاهی هم چيزهايی رو جا ميذارن.... به هر حال من فکر کنم به خاطر تفاوتهايی که توی زبان و گفتار و فرهنگ نسلهای مختلف بوجود مياد هضم کردن و فهميدن خيلی از اين مسائل با مشکل مواجه ميشه....// با سلام

پروردگار

بندهء من ..... آيندگان گه می خورند به تو بخندند !‌ ... خودمان دهان همه شان رو مورد عنايت قرار می دهيم !‌...